Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

΄Εναρξη Σχολικής Χρονιάς-Αγιασμός

Αγαπητοί μαθητές/τριες και γονείς ,
σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2023-2024 θα γίνει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 10:30 στον αύλειο χώρο του σχολείου μας. Μετά τη λήξη οι μαθητές και μαθήτριες θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων τους.
΄Οσοι γονείς επιθυμούν Βεβαίωση Επίσκεψης στο σχολείο θα μπορούν να την παίρνουν από τον εκπαιδευτικό που θα βρίσκεται στην είσοδο Α΄στο ισόγειο του κτιρίου .
Μετά τον Αγιασμό οι γονείς των μαθητών/τριών της Α΄τάξης θα παραμείνουν στο σχολείο για να ενημερωθούν από τη Διευθύντρια και τις εκπαιδευτικούς κ.Νεκταρία Δασκαλάκη και Τιτάκη Βαλεντίνα .
Από την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου το σχολείο μας θα λειτουργεί με πλήρες ωράριο τόσο στο πρωινό όσο και στο ολοήμερο πρόγραμμα.
Ώρα προσέλευσης μαθητών/τριών, 08.00-08.15.
‘Ωρα αποχώρησης για το Πρωινό Σχολείο, 13.15.
΄Ωρα προσέλευσης στην Πρωινή Ζώνη , 07.00-07.15 ( μόνο για τους μαθητές και μαθήτριες που έχουν ήδη πραγματοποιήσει την εγγραφή τους στο τμήμα)
΄Ωρες αποχώρησης ολοημέρου, ανάλογα με τις δηλώσεις των γονέων, 14.55 ή 15.50 ή στις 17.30
Η διανομή των βιβλίων στους/στις μαθητές/τριες θα γίνει την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου.
Σας υπενθυμίζουμε ότι για την είσοδό σας στο σχολείο, σε κάθε περίπτωση που θα είναι απαραίτητη, θα πρέπει να έχει προηγηθεί τηλεφωνική επικοινωνία με τη Διεύθυνση του σχολείου.
Παρακαλούμε, για την έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωσή σας , να επισκέπτεστε τακτικά την ιστοσελίδα του σχολείου μας https://6dim-ag-parask.att.sch.gr/
Σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική χρονιά!
Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 6ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής.