Εορτασμός της Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 στο σχολείο μας

to oxi_2018

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, η οποία διοργανώνεται από τους μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 08:15 στην αίθουσα τελετών του 1ου Γυμνασίου Αγίας Παρασκευής. Την ίδια ημέρα θα γίνει η παράδοση της σημαίας στους σημαιοφόρους και παραστάτες για το σχολικό έτος 2018-19.

Την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου δεν θα γίνουν μαθήματα και οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα προσέλθουν στο 1ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής ( Αιτωλίας 31). Μετά τη λήξη της γιορτής (περίπου στις 10:00), θα αποχωρήσουν από το Σχολείο μας ( 6ο Δημοτικό) με ευθύνη των γονέων τους.

Την ημέρα αυτή το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών προς και από τα σχολεία.

Από τη Διεύθυνση