Επίσκεψη στην Παιδική Κατασκήνωση « SPORTS VILLAGE Athitaki»

Επίσκεψη όλων των μαθητών του σχολείου μας στην Παιδική Κατασκήνωση « SPORTS VILLAGE Athitaki», στο Γραμματικό Αττικής

Την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας θα επισκεφθούν την Παιδική Κατασκήνωση «SPORTS VILLAGE Athitaki». Η κατασκήνωση βρίσκεται στο Γραμματικό Αττικής και είναι ένα υπερσύγχρονο συγκρότημα πλαισιωμένο με όλους τους αθλητικούς χώρους και εγκαταστάσεις για σύγχρονες φυσικές δραστηριότητες. Ο χώρος είναι περιφραγμένος, φυλασσόμενος, ασφαλής, καθαρός, επίπεδος, γεμάτος πράσινο και περιλαμβάνει ένα σύγχρονο αθλητικό κέντρο αποτελούμενο από γήπεδα ποδοσφαίρου, γήπεδα μπάσκετ, γήπεδα βόλεϊ, γήπεδο τένις , όμορφη παιδική χαρά, όμορφους χώρους καθιστικών για ξεκούραση, τραπεζαρία κ.λπ.

Είναι βέβαιο πως τα παιδιά θα περάσουν μια πολύ όμορφη μέρα γεμάτη δράση και ψυχαγωγία.

Από τη Διεύθυνση