Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Η Αγγελική Βαρελλά στο Σχολείο μας

Η Αγγελική Βαρελλά στο Σχολείο μας

Η επίσκεψη της Αγγελικής Βαρελλά στο Σχολείο μας

Την Πέμπτη 16 Μαΐου είχαμε τη χαρά, να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας, την αγαπημένη συγγραφέα παιδικών βιβλίων Αγγελική Βαρελλά. Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του προγράμματος της φιλαναγωσίας, που υλοποίηθηκε από τους μαθητές της Δ' τάξης.

Τα παιδιά έχοντας διαβάσει αρκετά βιβλία της όλη τη χρονιά, είχαν αρκετές ερωτήσεις να της απευθύνουν. Εκείνη με μεγάλη προθυμία απάντησε σε όλες, με πολύ χιούμορ και αρκετή “παιδικότητα”. Επίσης άκουσε με πολλή χαρά κάποια ποιήματα που της είχαν γράψει τα παιδιά και πήρε ότι της είχαν ετοιμάσει.

Τέλος εξέφρασε την ευχαρίστηση που νιώθει πάντα όταν βρίσκεται μαζί με παιδιά και την ανατροφοδότηση που παίρνει από τα λόγια τους. Άκουσε με μεγάλο ενδιαφέρον τις απόψεις τους μια που τα βιβλία της απευθύνονται σε εκείνα.DSC003671