Επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών

Επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπεύθυνων κατάθεσης στεφάνου για το διδακτικό έτος 2018-2019

Την  Παρασκευή  12 Οκτωβρίου 2018, στην Αίθουσα Πληροφορικής, παρουσία της Διευθύντριας Σαμαρά Μάρθας, των εκπαιδευτικών ΣΤ΄ τάξης Νικηταϊδη Φίλιππου, Πετράκη Ιωάννη, Χαχάμη Έλσας και της  εκπαιδευτικού Παναγοπούλου Αθανασίας,  με τη συμμετοχή όλων των μαθητών και μαθητριών της ΣΤ΄ τάξης, πραγματοποιήθηκε η διαδικασία για την επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπεύθυνων κατάθεσης στεφάνου  για το διδακτικό έτος 2018-2019.

Για την επιλογή εφαρμόστηκαν τα προβλεπόμενα από το ΠΔ  79/2017 (ΦΕΚ 109 τ. Α΄), την ΥΑ Φ.10/ΦΜ/151306/Δ1/13-09-2017 και τις διευκρινιστικές εγκυκλίους του ΥΠ.Π.Ε.Θ.. Η διαδικασία επιλογής ανέδειξε μετά από κλήρωση ανάμεσα σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριες των τμημάτων ΣΤ1, ΣΤ2 και ΣΤ3  τους/τις παρακάτω μαθητές/τριες που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας για τις δύο περιόδους του διδακτικού έτους:

1η περίοδος: Αρχή διδακτικού έτους έως 31 Ιανουαρίου 2019

Σημαιοφόρος: Καραστάθη Κωνσταντίνα
Παραστάτες/τριες:
1η : Γλύκα Άντζελα
2ος: Παπαγιαννόπουλος Βασίλειος
3η : Γεωργοπούλου Σπυριδούλα
4ος: Καλόγηρος Ιωακείμ
5η : Τόγκα Ελένη
Υπεύθυνος κατάθεσης στεφάνου: Πολίτης Κωνσταντίνος

2η περίοδος: Από 1 Φεβρουαρίου 2019 έως λήξη διδακτικού έτους
Σημαιοφόρος: Μονογιός  Αλέξανδρος
Παραστάτες/τριες:
1η: Τσίκα Ιουλία
2η : Τσαλαπάτα Ελένη
3η : Μαγγίνα Βασιλική
4η : Αυγεράκη Αικατερίνη
5η : Χασάπογλου Πηνελόπη
Υπεύθυνη κατάθεσης στεφάνου: Παπαναστασίου Δήμητρα

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών Ε΄& ΣΤ΄ τάξεων

Ενδυμασία παρέλασης

Τα κορίτσια θα φορούν λευκό πουκάμισο με μακρύ μανίκι- σκούρο μπλε πουλόβερ με V στο λαιμό -σκούρο μπλε φούστα (όχι τζιν), μέχρι το γόνατο- μαντίλι για το λαιμό ( θα δοθεί από το σχολείο) – καλσόν στο χρώμα του δέρματος –μαύρα παπούτσια ή σκούρο μπλε (όχι αθλητικά)

Η/Ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες και οι διμοιρίτες των τμημάτων θα φορούν λευκά γάντια, που θα δοθούν από το σχολείο.
                                                                                 Από τη Διεύθυνση