5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής

5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού                                     στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής

«ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ»

Την Τρίτη 2 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία οι εκδηλώσεις του 6ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής για την «5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού».

Στο πλαίσιο υλοποίησης των δράσεων που προγραμματίστηκαν,  επισκέφτηκαν  το Σχολείο μας προπονητές των Ομοσπονδιών Ξιφασκίας και Τζούντο και   παρουσίασαν στους μαθητές μας τακτικές και μυστικά για την  εκμάθηση των  αυτών των αθλημάτων.

.Ο γυμναστής κ. Παπακρίβος  και η γυμνάστρια του Σχολείου μας  κα Σκόκλη οργάνωσαν αθλητικές δραστηριότητες για τα παιδιά που συνδύαζαν την κίνηση και την ευχαρίστηση.

Οι μαθητές/τριες ενθουσιάστηκαν και εξέφρασαν την επιθυμία να γίνονται αθλητικές δράσεις πιο συχνά και να κάνουν  γυμναστική κάθε μέρα!

agor ksifa

kor ksifapaidia ksifas